Новини

В’язанка різдвяних свят на Кривоозерщині

 

Мала Мечетня – село давньої історії і традицій – розмаїття звичаїв, які тут культивуються, збагачуються своїми унікальними фольклорними, кулінарними, стародавніми та сучасними традиціями. Кульмінацією новорічно - різдвяних свят у Кривоозерському районі  уже який рік поспіль є проводи зими «В’язанка різдвяних свят» – колядок та щедрівок, вертепів та тематичної атрибутики, традиційних різдвяних страв із різних куточків нашого району. З давніх - давен місяць січень  називали просинець, бо до найважливіших  січневих і, взагалі, зимових свят відносяться: Різдво, Меланки та святого Василя, Івана Хрестителя або Водохреща. Кривоозерщина знаходиться на півдні України в на території колишніх  козацьких поселень, тому народ зберіг  традиції та обряди наших предків, які святкуються в січні з тих часів і по сьогодні.  Незмінною завжди залишається основна локація заходу – яка відбувається саме на свято Василя – 14 січня.

Пізнавально-розважальна програма розпочалася з Різдвяної коляди «Добрий вечір тобі, пане господарю» за участю народного ансамблю «Дзвін» та вихованців навчального закладу. Далі учасники заходу поринули у вир святкового дійства. Присутні мали можливість побачити  дідухів та інші музейні експонати села Мала Мечетня. І все це – приправлене гучними колядками, засіваннями, щедруваннями та вертепами, ярмарковими сувенірами і смаколиками, гарячим трав’яним чаєм для всіх, хто бажав зігрітися у цей морозний зимовий день.

В’язанка добрих звичаїв, які творимо разом, допомагає долати труднощі, протистояти викликам та будувати сьогодення. Тож віншуємо вам нині – берегти й примножувати традиції, зерно до зерна збирати добрі помисли, з Божого благословення творити для сім’ї та дому, для громади і для свєї рідної землі.

 

IMG 3878 IMG 3883 IMG 3894

 

IMG 3935 IMG 4001 IMG 4010IMG 4028

 

 

 

© 2012 Відділ освіти Кривоозерської райдержадміністрації : Створено на Joomla : Нотич О.О., тел. 097 7122688, notych@ukr.net .