Новини

На Кривоозерщині старують мовні табори

 

 

У  Кривоозерському районі 18 травня 2018 року відбулася розширена нарада щодо організації  роботи  мовних таборів змістовного відпочинку дітей у закладах освіти  району влітку 2018 року, у якій взяли участь директори мовних таборів змістовного відпочинку дітей, заступники директорів шкіл  з виховної роботи, педагоги - організатори та медичні працівники.

Відкрила нараду начальник відділу освіти райдержадміністрації Голинська В.М., яка наголосила на основних засадах організації роботи мовних таборів змістовного відпочинку учнівської молоді влітку  2018 року і фінансове забезпечення організації харчування дітей.

Головний спеціаліст відділу освіти Кривоозерської райдержадміністрації Скрипник О.В. розповіла, що мовні табори, як один із найважливіших проектів Міністерства освіти і науки України,  має загальнонаціональне  значення. Питання організації роботи літніх мовних таборів для учнів  закладів освіти  є актуальним для педагогів району. На виконання започаткованого МОН України спільно з міжнародними волонтерськими організаціями проекту GoGamp літні мовні табори вперше були організовані в червні 2016 року. Вони є одним із нестандартних підходів для забезпечення якісного навчання дітей іноземним мовам. Участь у мовному таборі допоможе дітям розкрити свої таланти у різних видах діяльності (ігри, вистави, змагання, проектна діяльність) та отримати досвід спілкування іноземною мовою в умовах, відмінних від урочних.

Для комфортного перебування дитини в таборі, необхідно зробити правильний вибір місця проведення, врахувати особливості інфраструктури табору (майданчики для масових заходів), режим дня, передбачений у таборі, кількість дітей у загоні й кількість вожатих, кількість занять на день, компетентність викладацького складу, роботу гуртків за інтересами.

На харчування 500 дітей з малозабезпечених сімей, дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, дітей,  один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції, виділено з районного бюджету 210 тис.грн. з розрахунку 100 % оплати за харчування, а також 57 тис.330 грн.. для 40% решти учнів початкових класів з розрахунку 50 % від собівартості дітодня. Всього з районного бюджету для організації змістовного відпочинку учнівської молоді станом на 15.05.2018 року передбачено 267 330 грн.

Під час наради освітяни отримали методичні рекомендації щодо організації літніх мовних таборів від директора  районного навчально-методичного центру відділу освіти  райдержадміністрації Наталії Федьків, яка зазначила, що під час перебування в літніх мовних таборах дитина зможе здобути необхідні мовні навички, легко подолати мовний бар’єр, удосконалити свою мовну практику, поєднати навчання із захопливим відпочинком, найголовніше – отримати мотивацію для подальшого вдосконалення знання іноземної мови.

Помічник лікаря-епідемолога Кривоозерського міжрайонного управління ГУ держпродспоживслужби в Миколаївській області наголосив на   дотриманні санітарно-гігієнічних вимог в закладах змістовного відпочинку  району та забезпечення харчування дітей згідно з нормами, встановленими постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1591.

Про  правила  з охорони праці та безпечного поводження дітей, попередження негативних явищ в учнівському середовищі, забезпечення протипожежного та  техногенного захисту місць змістовного відпочинку дітей району докладно виступили  провідний інспектор Кривоозерського районного сектору ДСНС України в Миколаївській області Іванюк С.О. та головний спеціаліст господарської групи відділу освіти райдержадміністрації.

Педіатр Центральної районної лікарні  Сіраченко Г.О. звернув увагу на медичне забезпечення під час організації змістовного відпочинку дітей та необхідність надання невідкладної допомоги  у таборах при закладах освіти району.

Про організацію  оздоровлення дітей  та підлітків у таборах обласного та всеукраїнського підпорядкування влітку 2018 року доповіла завідувач сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації Мержиєвська С.М.

Нарада завершилась, завдання визначені, питань, що потребують вирішення, залишилось ще багато, та головне - літнім мовним таборам – бути!

 

 

 

P80518-095524 P80518-095540 P80518-104346 

P80518-104431 P80518-105224 P80518-111559 

P80518-111631 P80518-112452

© 2012 Відділ освіти Кривоозерської райдержадміністрації : Створено на Joomla : Нотич О.О., тел. 097 7122688, notych@ukr.net .