Новини

Пам’яті жертв Голодомору

З  метою гідного вшанування закатованих українців та донесення до широкої аудиторії, передусім учнівської молоді, об’єктивної інформації про трагічні події української історії, у Кривоозерській  загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 проведено уроки  пам'яті «Не дамо згасити свічу пам'яті». у школах районну  проведено тематичні уроки «Голодний рік – голодний вік» для учнів 5-9 класів та «Голодомор в Україні, факти і реалії» (10-11 класи). Вчителями історії та суспільствознавства Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та Секретарської ЗОШ І-ІІІ ступенів організовано науково-практичні конференції по дослідженню невідомих сторінок історії голодомору з поглядів очевидців.

Учнями Великомечетнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Багачівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Красненьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Секретарської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 зібрано свідчення свідків тих подій та створено альбом «Голодомор – 1932-1933 рр.», вихованцями  Будинку дитячої творчості оформлено виставку малюнків на тему «У той рік заніміли зозулі» та оформлено пошуково-дослідницькі роботи за напрямками: «Живі свідки», «У пам'яті скорботний 33», «З пам'яті не стерти ті страшні роки», «Україна пам’ятає. Світ визнає» спільно з вихованцями  гуртків «Історичне краєзнавство» постійно ведуть дослідницьку роботу та сприяють  відновленню пам’ятників, могил жертвам голодоморів.

Складно  учням молодшої та середньої школи повністю зрозуміти жахи і жорстокості, які супроводжували Голодомор. І справа не в тому, – чи вони зрозуміють  ці жахіття. Справа в тому, щоб вони свідомо та переконливо пом'янули пам'ять невинних жертв Голодомору 1932-33 рр. Діти  початкових класів взяли участь в акції «Квітка незабудька – не забудь про Голодомор 32 – 33 років в Україні». Незабудька – це маленька дрібненька тендітна квітка з синьо-голубими пелюстками та жовтою серединкою. Сьогодні квітка незабудька використовується, як символ пам'яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні. Вона нагадує нам, що ми не маємо права забути мільйонів жертв Голодомору. Діти зробили по 3 незабудьки у синьо-жовтих барвах… Першу квіточку діти залишили собі.  Другу почепили на шкільне панно, а третю мали подарувати найближчій та найдорожчій людині. Для наочності створено інформаційний стенд «Вогонь скорботи в серці на віки». Представники учнівського самоврядування організували свічкову ходу до знака жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Школярі  Кривоозерського НВК,  Кривоозерської  ЗОШ І-ІІ ступенів № 2 та Тридубської ЗОШ І-ІІІ ступенів є активними учасниками Всеукраїнських акцій учнівської молоді «Колосок пам'яті», «Краса і біль України»,  результатом яких є оформлення пошуково-дослідницьких матеріалів  з теми «Голодомор 1932-1933 рр. – Україна пам’ятає» і представлення їх на конкурсі-захисті учнів-членів малої академії наук України в Миколаївській області. 

На базі Тридубської ЗОШ І-ІІІ ступенів,  Кривоозерської  ЗОШ І-ІІ ступенів № 2,  Маломечетнянської ЗОШ І-ІІ ступенів відбулася виховна година-реквієм «Пам'ять серця» за участю громадськості та представників органів місцевого самоврядування. Жителі населених пунктів приєдналися до акції «Запали свічку пам’яті» і вшанували  загиблих під час голодоморів 1921-1923 років, 1932-1933 та 1946-1947 років. 

Учні закладів загальної середньої освіти району написали літературні твори «Прости нас, пам’яте, прости» (за спогадами очевидців), підготували реферати та взяли участь у прес-конференціях, засіданнях «круглих столів». В кабінетах історії оформлено тематичні виставки та перегляди літератури.

Вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків закладів освіти району здійснили туристсько- та історико-краєзнавчі експедиції (походи) «Від спогаду до спогаду», «Стежками пам'яті», «Розгойдані дзвони пам'яті».

В шкільних музеях організовано постійно діючі книжкові виставки-реквієми з теми: «Чорні дні над Україною», «Сумом і скорботою віють тридцяті»,  «Над пам’яттю не владний час», «Голодомор в Україні: національна катастрофа» та ін.

      Волонтери шкіл району систематично упорядковують пам’ятники, обеліски, меморіали, історичні місця в населених пунктах району.

 

100 9182 100 9206 P81123-121411 

P81123-122513 SAM 6157 SAM 6174 

SAM 61644

© 2012 Відділ освіти Кривоозерської райдержадміністрації : Створено на Joomla : Нотич О.О., тел. 097 7122688, notych@ukr.net .