Новини

в Кривоозерському ДНЗ №4 “Казка” відбулося засідання членів творчої групи з проблеми “Використання наочного моделювання в розвитку мовлення дошкільників”

  19 листопада 2018 року в Кривоозерському ДНЗ №4 “Казка” відбулося засідання членів творчої групи з проблеми “Використання наочного моделювання в розвитку мовлення дошкільників”. Болтовська Світлана Анатоліївна, керівник творчої групи, досвідчений вихователь, провела засідання у формі аукціону педагогічних ідей, що активізувало учасників до конструктивної розмови, предметом якої був обмін новими ідеями з розвитку мовлення дітей з допомогою створених педагогами авторських схем-моделей. Засідання почалося з виступу керівника творчої групи, в якому вона презентувала надбання своєї педагогічної праці у вигляді ознайомлення колег з найбільш ефективними методами роботи, що використовуються з метою вирішення даної проблеми. До її виступу долучилися колеги, учасники творчої групи.

  Перший лот “Навчання дітей описовим розповідям” представила методист Куліна Надія Веніамінівна. Вона спочатку розповіла, а потім показала, як за опорними схемами-моделями можна навчити дітей структуризувати розповідь та описувати малюнки у їх логічній послідовності відповідно до лексичної теми (дерева, тварини, тощо). Як це робиться поетапно, на практиці продемонструвала вихованка старшої групи.

  Другий лот “Наочна модель-колаж”, як один із методів наочного моделювання, був продемонстрований вихователем Бойко Ольгою Іванівною. Вона разом із своєю помічницею, 5-річною дівчинкою Оленкою, показали розвиваючий колаж для відтворення чарівної, захоплюючої “Казки про Каштанчика”, що потрапив у великий густий ліс. Доречним тут було використання наочних моделей у вигляді виробів з природного матеріалу, які діти виготовили на заняттях із зображувальної діяльності.

  Третій лот “Мнемотехніка”, який допомагає легко, без багаторазового втомлюючого повторення запам’ятати складні речення та вірші представила вчитель-логопед Герніченко Альона Василівна. Як за цією методикою педагоги починають працювати з дітьми 4 років показала її маленька помічниця, яка за допомогою мнемотаблиці відтворила цікавий дитячий віршик:

“Наша Мурка вушка мила

На траві біля криниці.

Мила лапкою без мила,

Це тому, що Мурка — киця”.

  Було дуже цікаво спостерігати, як дитина самостійно добирала малюнки, активно включалася в процес навчання, що передбачає розвиток мислення, пам’яті, уваги і на практиці доводить те, як нудне вивчення вірша перетворюється в гру. Крім того, мнемотаблиці допомагають дітям згадати всіх героїв, не плутаючи події в сюжеті.

  Присутні також ознайомилися з системою роботи з мнемодоріжками, які розвивають зв’язне мовлення, словниковий запас, допомагають збільшити обсяг дитячої пам’яті.

  Потім з усіма педагогами, які були запрошені на засідання творчої групи, було проведено міні майстер-клас із вивчення іншої дитячої рифмівки, яку вони декламували з допомогою мнемотаблиці; і це дало їм можливість переконатися в перевагах мимовільного запам’ятовування.

  Четвертий лот “Нетрадиційна робота з казкою методом моделювання казкових сюжетів” був представлений музкерівником Іщенко Ольгою Миколаївною, яка разом зі своєю маленькою асистенткою показала, як можна на прикладі дитячого художнього твору створити власний сюжет, додати інших героїв оповідання або казки.

  П’ятий лот  був підсумковим. Свою роботу з “Тактильними дощечками” показала Болтовська Світлана Анатоліївна. Присутні були вражені, як її дворічна вихованка з допомогою використання тактильної дощечки розповіла про об’єкти навколишнього світу з однієї із запропонованих тем.

  Проведений захід показав не лише високу результативність роботи педагогів, а й розкрив їх творчі надбання членів творчої групи. Така плідна співпраця з колегами є свідченням того, що Світлана Анатоліївна є справжнім фахівцем своєї справи і підтвердженням звання “вихователь-методист”, яке їй було присвоєне за результатами атестації.

 

IMG 20181119 100535 IMG 20181119 101616 IMG 20181119 102237 

IMG 20181119 103223 IMG 20181119 104608 IMG 20181119 104912 

IMG 20181119 105222 IMG 20181119 105522

© 2012 Відділ освіти Кривоозерської райдержадміністрації : Створено на Joomla : Нотич О.О., тел. 097 7122688, notych@ukr.net .