Новини

27 березня 2019 року в Кривоозерській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 для вчителів математики проведено районне методичне об’єднання

 

27 березня 2019 року в Кривоозерській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 для вчителів математики проведено районне методичне об’єднання з теми “Творчий пошук вчителя як засіб підвищення якості сучасного уроку”.

  Засідання розпочала керівник районного методичного об’єднання Шарандак Галина Іванівна, яка зупинилася на питаннях теоретичного модуля, а саме:

організація навчально-пізнавальної діяльності учнів у контексті реалізації Концепції “Нова українська школа”;

сучасний урок математики, побудований на принципах компетентнісного підходу;

організація підготовки до ДПА та ЗНО — 2019: огляд он-лайн ресурсів щодо структури та типових завдань підсумкових випробовувань.

  Галина Іванівна наголосила на тому, що через 2 роки математика стане обов’язковим предметом зовнішнього незалежного оцінювання. Тому вже зараз вчителям потрібно працювати на перспективу, враховуючи зміст і структуру завдань ЗНО.

  Виступ Галини Іванівни мав велике практичне значення, оскільки вона акцентувала увагу на інноваційних підходах викладання математики з урахуванням вимог Концепції нової української школи, що передбачає використання таких методів, як бріколаж, сторітелінг, ментальні карти. Крім того, в процесі ознайомлення колег з новим збірником ЗНО виступаюча також розглянула окремі завдання практичного змісту, які застосовуються в житті. Серед них задачі на геометричну та арифметичну прогресію, властивості радіусів, застосування теорем, перпендикулярність векторів. Далі йшла мова про типові помилки при розв’язуванні учнями задач, зокрема, на знаходження арифметичного квадратного кореня, а також проаналізовано найскладніші завдання відкритої форми: паралельне перенесення, побудова графіка кореневої функції, знаходження значення похідної функції, застосування рівняння дотичної,  а також задачі на системи з параметрами.

  З метою якісної підготовки учнів до ДПА Галина Іванівна порекомендувала колегам використовувати завдання з підручника математики (автор Бурда М.І.), де вміщено 50 варіантів, які в повній мірі відповідають по рівню складності та пропорційній кількості завдань з алгебри та геометрії.

  Продовжили роботу методичного об’єднання вчителі, що атестуються в 2018-2019 навчальному році. Бойко Олена Віталіївна, вчитель Секретарської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ознайомила колег з досвідом роботи із застосуванням нестандартних форм та методів предметної компетентності учнів на уроках математики. Вчитель Гаврищенко Ірина Олександрівна на конкретних прикладах показала використання он-лайн сервісів в сучасному освітньому середовищі.

  Практична частина засідання була представлена Єлагіною Неонілою Вікторівною, яка у формі інтелектуальної подорожі організувала брейн-ринг, поділивши учасників на 4 групи. Під час першої зупинки “Коло думок” вчителі висловлювали свої судження стосовно сучасного уроку, удосконалення його структури та змісту, розмірковували над проблемою: чому урок може бути нецікавим з позиції вчителя та учня. Наступна зупинка “Діаграма Венга” базувалась на інтерактивній роботі у формі мозкового штурму, де вчителі демонстрували свої знання методики викладання математики. За допомогою накладання одного кола на інші вони знаходили твердження зі спільними та відмінними характеристиками. А на Іінтелектуальній зупинці, яка була названа “Займи позицію”, педагоги розглядали аспекти ефективності уроку, які залежать від учителя і учня.

  Учасники засідання почерпнули для себе багато цінної і важливої інформації, поповнили свою методичну скриньку новими ідеями.

 

 SAM 0323 SAM 0325 SAM 0326 

SAM 0327 SAM 0329 SAM 0319 

SAM 0320 SAM 0321 SAM 0322

 

 

© 2012 Відділ освіти Кривоозерської райдержадміністрації : Створено на Joomla : Нотич О.О., тел. 097 7122688, notych@ukr.net .