Новини

Екологічна просвіта на Кривоозерщині 2019

 

 

30 жовтня 2019 року відбувся районний етап обласного щорічного конкурсу колективів екологічної просвіти  за темою: «Країні Юннатії – 95!», з метою підвищення рівня еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів екологічної просвіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Адже, юннатівський  рух в Україні розпочинає свою історію в 1924 р., коли була створена перша Київська біологічна станція, а на Миколаївщині перші гуртки юннатів створювались в окремих школах, на базі сільськогосподарських станцій ще в 20-ті роки. Юннати вивчали переважно рослинництво, рідше – тваринництво, всі знання закріплювались на практиці: юннати вирощували сортове насіння, овочеві, бахчеві культури, проводили сільськогосподарські досліди, утримували дрібних тварин (переважно – кролів). Згодом сільськогосподарський ухил у навчанні проголошено практично обов’язковим для сільських шкіл. Ставилася вимога, щоб кожна семирічка на селі мала ділянку землі, знаряддя праці, тварин, щоб планувала свою роботу, згідно завдань економічного та культурного розвитку села.

Починаючи з 1935 року, в Україні створюються нові структури позашкільних закладів, розширюється мережа станцій юних натуралістів, техніків, клубів і секцій на промислових і сільськогосподарських підприємствах, широкого розмаху набуває рух юних мічурінців: позашкільні заклади закладають фруктові сади, дослідні ділянки, живі куточки, ферми. Позакласна і позашкільна робота розглядається як один із важливих факторів виховання і поглиблення знань підростаючого покоління.

У конкурсі екологічної просвіти району взяли участь 7 команд, учасників,  яких привітала Ольга Скрипник, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації.

Юннатівці розповіли про свою природоохоронну та екологічну діяльність, актуальність та соціальне значення охорони довкілля, як середовища життєдіяльності людини.

Конкурсанти презентували власний досвід, результати практичної роботи та популяризації руху за збереження навколишнього середовища. Про актуальні екологічні проблеми рідного краю та конкретні заходи щодо збереження природних багатств, поліпшення екологічної ситуації своєї малої Батьківщини йшлося у виступах юних екологів-учасників конкурсу. Також акцентували увагу на відтворенні та пропаганді народних традицій щодо гармонізації взаємовідносин з природою. У виступах учасники екологічних агітколективів поєднували різні жанри, стилі і напрями мистецтва, демонстрували власні досягнення з даного питання. Оригінальні сценарії відображали власний досвід, результати практичної роботи та агітацію за збереження природних багатств краю, акцентуючи увагу на різнопланових аспектах екології: виживання - охорони довкілля як середовища життєдіяльності людини; природно-науковому; оздоровчо-рекреаційному; історико-культурному; господарському; естетичному.

Усі учасники конкурсу показали високу виконавську майстерність у висвітленні різнопланових аспектів екології.

У відповідності до умов проведення конкурсу колективів екологічної просвіти (агітбригад) та згідно з рішенням журі право представляти Кривоозерський район на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу екологічних колективів у м. Миколаєві виборола команда «СПАЛАХ» Кривоозерської загальноосвітньої школи I-II ступенів № 2 Кривоозерської районної ради.

Присутніх у залі глибоко зворушив та зачарував музичний подарунок вихованців вокальних гуртків Кривоозерського Будинку дитячої творчості Вікторії Кравцової та Анни Борисюк, керівники: Юлія Біднюк, Сергій Борисюк.

 

IMG 20191030 093516 IMG 20191030 100534

 

IMG 20191030 102609 IMG 20191030 105530

IMG 20191030 111148 IMG 20191030 112808 

 

© 2012 Відділ освіти Кривоозерської райдержадміністрації : Створено на Joomla : Нотич О.О., тел. 097 7122688, notych@ukr.net .