Новини

День DOCUDAYS UA у Кривоозерській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, приурочений Дню Гідності і Свободи

 

Напередодні Дня Гідності та Свободи DOCUDAYS UA  надіслала підбірку з 10-ти фільмів з колекції DOCU/CLUB, для кіноклубу документального кіно «Єднання» при Кривоозерській центральній районній бібліотеці.Враховуючи факт перебування учнів Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 на карантині засідання кіноклубу було проведено 23 листопада.  В цей день на базі кабінету громадянської освіти модератор кіноклубу Антоніна Коваль провела 3 виїзні засідання на які було запрошено учнів 8-В, 10-Б та 11 –Б класів (членів клубів «Юний правознавець» та «Основи медіа грамотності» Кривоозерського будинку дитячої творчості).

 

 20201123 141042 

 

Учні 10-11 класів переглянули фільм «Дорослі», чилійської режисерки й продюсерки Майте Альберді.

Коротко про фільм «Дорослі»: Аніта, Ріта, Рікардо та Андрес уже 40 років ходять у школу для дітей із синдромом Дауна. Після стількох років їм починає набридати це безпечне, добре знайоме середовище. Їм уже понад 45 років, і в декого з них виникає відчуття, що робота в шкільній пекарні більше не є для них викликом. Крім того, вони прагнуть свободи на більш особистому рівні. Аніта й Андрес закохані одне в одного, але досі живуть із батьками. Вони мріють про тихе місце, де вони могли б побути вдвох на самоті, і хочуть одружитися і мати сім’ю. На жаль, суспільство, у якому вони живуть, не має засобів, щоб задовольнити їхнє бажання більшої незалежності. Попри те, що їх навчають, як стати «відповідальними дорослими», усі четверо залишаються залежними від інших, які приймають за них рішення. Це велике розчарування для них.

 Перед переглядом фільму «Дорослі» учасники обговорили проблему " Яким чином толерантність та інклюзія торують шлях до суспільства рівних можливостей». Після перегляду Антоніна Іванівна запропонувала обговорити питання:

 - Чи сподобався фільм?

- Які емоції виникли під час перегляду?

- Які бар’єри в житті героїв побачили? Як вони їх намагаються долати?

-Чи відомо учасникам засідання, яку допомогу отримують учні їхньої школи, які мають інвалідність і навчаються за допомогою інклюзії?

- Яким чином ви особисто можете сприяти інклюзії осіб з інвалідністю у житті нашої громади?

Далі учасникам було запропоновано завдання групах з послідуючим обговоренням:

І група записувала, які права людей з ментальною інвалідністю дотримуються в Україні;

 

20201123 144904 20201123 144942

 

 

ІІ – які,  права людей з ментальною інвалідністю порушуються.

 

20201123 114256 20201123 114308

 

Під час засідання у старших класах модератор використала матеріали підручника "Громадянська освіта".

 Члени клубу  «Основи медіа грамотності» переглянули фільм  «Джованні та балет на воді», режисерки з Нідерландів Астрід Буссінк.

У фільмі розповідається про десятирічного Джованні, в якого є мрія: він хоче стати першим хлопчиком, який візьме участь у Чемпіонаті Нідерландів із синхронного плавання. Оскільки цей вид спорту вважається «дівчачим», не всі розуміють його прагнення. Але Джованні йде своєю дорогою…

      Після перегляду фільму обговорили чи були порушені права героя фільму Джованні і які саме права. Діти отримали домашнє завдання змоделювати подальшу долю хлопчика.

 

 

20201123 151707  20201123 114224

© 2012 Відділ освіти Кривоозерської райдержадміністрації : Створено на Joomla : Нотич О.О., тел. 097 7122688, notych@ukr.net .