Новини

Розширена нарада при голові Кривоозерської селищної ради Бузінському Павлу Григоровичу

Питання створення опорних шкіл, що відповідали б вимогам сучасного освітнього простору та переходу до профільного навчання у старшій школі, приведення мережі закладів загальної середньої освіти у відповідність до вимог Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», визначення типу закладу (початкова школа, гімназія, ліцей) 19 лютого розглядалися на розширеній нараді при голові Кривоозерської селищної ради Бузінському Павлу Григоровичу, у якій взяли участь директори закладів загальної середньої освіти, заступники директорів з навчально – виховної роботи, голови батьківських комітетів та старости Кривоозерської селищної ради.

Бузінський Павло Григорович проаналізував ситуацію з даного питання, зазначив, що процес оптимізації закладів освіти у державі розпочався ще з 2016 року, проте у районі конкретних заходів не було проведено, тому на даний час стоїть важливе завдання - приведення мережі закладів освіти у відповідність до законодавчої бази.

 

IMG 4770

 

Заступник голови Кривоозерської селищної ради Дурачевська Наталія Анатоліївна окреслила коло головних питань стосовно здійснення відповідних заходів та зазначила, що процес оптимізації - на часі і потребує ретельного вивчення і обговорення.

Іванова Олена Сергіївна, начальник відділу освіти, молоді та спорту Кривоозерської селищної ради ознайомила учасників наради із основними етапами реалізації процесу оптимізації.

 

IMG 4767 IMG 4768

 

З 01 вересня 2022 року за парти 5 класу сядуть здобувачі освіти НУШ. Відповідно до Закону України «Про освіту» від 05 вересня 2017 року, розділ ІІІ, Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16 січня 2020 року, розділ Vстаття 35, Державного стандарту про початкову освіту та Державного стандарту повної загальної середньої освіти (постанова № 898 від 30.09.2020 року) – ці діти будуть навчатися в закладах освіти зі статусом Гімназія, маючи на руки Свідоцтво про початкову освіту, видавати яке буде адміністрація закладу освіти зі статусом Початкової школи.

Це означає, що із 2018 року запущено процес реорганізації ЗЗСО до приведення у норму назви і статути закладів освіти відповідно до норм чинного законодавства, а саме визначення закладу Початкова школа, як окремої юридичної особи (пп.2, п.1 ст.35, розділ V Закону України «Про повну загальну середню освіту від 16.01.2020 року) та визначення закладу освіти Гімназії, як окремої юридичної одиниці (пп.3, п.1 ст. 35, розділ V Закону України «Про повну загальну середню освіту від 16.01.2020 року). Ці юридичні структури можуть існувати як окремі юридичні особи в межах однієї території, навіть однієї будівлі, кожна зі своїми штатами адміністрації та педагогічними працівниками.   Директори початкової школи та гімназії, як окремих юридичних структур, комунікують та співпрацюють між собою, але чітко виконують початкові обов’язки керівника окремого юридичного підрозділу.

Заклади освіти із статусом Ліцей повністю будуть сформовані на 01.09.2024 рік як самостійні юридичні особи. На 01.09.2027 року вперше здобувачі освіти перейдуть др. 12 класу. До тих пір Ліцеї будуть випускати лише учнів 11-х класів.

Початкова школа може мати статус Початкової школи з дошкільним підрозділом, як самостійна юридична особа з кількістю не менше 45 здобувачів дошкільної та початкової освіти та наявними всіма віковими групами (класами) 1-4, або класами – комплектами існування початкової школи з дошкільним підрозділом без наявної хоча б одного класу, класу-комплекту чи з меншою кількістю дітей можливе у вигляді філії найближчої по територіальній належності гімназії з власною філією – початкова школа.

Стосовно ліцеїв питання залишається відкритим, так як по законодавству наша Кривоозерщина не може претендувати навіть на існування хоча б одного ліцею, Кривоозерський професійний аграрний ліцей (ПАЛ) зберігається на території громади.

Наявність опорного закладу збільшує вірогідність існування ліцею на території Кривоозерської селищної ради, на превеликий жаль такий заклад відсутній, час на його запровадження дуже малий (1 рік), а фінансування з держави на відкриття опорних закладів у 2021 році не передбачено, цю місію на себе може взяти лише громада за власний кошт.

А от чи буде існувати ЗЗСО в статусі окремої юридичної особи, як можливість для подальшого існування, даний заклад повинен перебувати в статусі філії. Олена Сергіївна запропонувала створити координаційну раду, яка і буде розглядати пропозиції стосовно майбутніх закладів освіти та потрібне фінансування для цього.

У обговоренні даного питання взяли участь: Степанюк І.І., директор Бурилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Майданик О.О., директор Тридубського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Васильковська Тамара Олександрівна, заступник директора Великомечетнянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, які вносили конструктивні пропозиції.

За результатами роботи наради, з метою якісного проведення оптимізації закладів освіти, вирішено створити координаційну раду з питань впровадження реформи, до складу якої входитимуть: керівники закладів освіти, представники відділу освіти, молоді та спорту, адміністрації Кривоозерської селищної ради та старости сіл Кривоозерської селищної ради.

Нарада пройшла у конструктивному руслі та продуктивно.

Також  Бузінський Павло Григорович вручив Подяки Міністерства  освіти і науки України Чередніченко Валентині Василівні, директору Кривоозерського ЗДО №4 "Казка", та Сухарській Вікторії Михайлівні, директору Секретарського ЗДО "Дзвіночок", за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України.

 

IMG 4778 

© 2012 Відділ освіти Кривоозерської райдержадміністрації : Створено на Joomla : Нотич О.О., тел. 097 7122688, notych@ukr.net .