Головне меню

Головна сторінка

МОН представило проект реформи з 12-річною шкільною освітою

 

МОН представило проект реформи

 з 12-річною шкільною освітою

 

 

 

 

Згідно з планом, 12-й клас в Україні з'явиться у 2029 році.
Міністерство освіти і науки України представило проект реформи з 12-річним навчанням в школах. Концепцію на педагогічній конференції презентувала міністр освіти і науки Лілія Гриневич в четвер у Києві.

Реформою передбачено введення 12-річної шкільної освіти. "Початкова школа - 4 роки, як базовий період, адаптаційний цикл і 3-4 класи, потім - базова середня школа, яка буде називатися гімназією, там 5 років, де 5-6 класи мають свої особливості, 7-9 - свої, профільна середня школа (3 роки) - два цикли", - розповіла міністр.

Л.Гриневич пояснила, що 10 клас - перший цикл, коли школяр може поміняти свій вибір: "Наприклад, дитина пішла в академічний ліцей і розуміє, що їй там не цікаво за цим профілем, вона повинна мати свободу вибору освітньої траєкторії і перейти на інший профіль. Другий цикл - 11-12 клас. Два напрямки в профільній школі - це академічний напрям - ліцей і професійне спрямування - професійний ліцей, професійний коледж"..

Згідно з проектом, формула нової школи складається з декількох компонентів: новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві; орієнтація на потреби учня в освітньому процесі; партнерство між учнем, учителем і батьками; децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію; справедливий розподіл державних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.

Реформа почне впроваджуватися в 2018 році, коли діти підуть до першого класу нової школи з новими підручниками і підготовленими викладачами.

У 2016-2018 рр. буде проводитися підготовка реформи і відбудеться її початок в початковій школі; в 2019-2022 рр. - початок роботи базової школи, в 2023-2029 рр. - початок роботи профільної школи і тільки в 2029 році в Україні з'явиться 12-й клас.

 

 

 

© 2012 Відділ освіти Кривоозерської райдержадміністрації : Створено на Joomla : Нотич О.О., тел. 097 7122688, notych@ukr.net .