ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

     Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

 • українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
 • математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
 • один з предметів із запропонованого вище переліку (на вибір випускника).

       Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:

 • для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
 • для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

ВСТУП

       Відповідно до проектуУмов прийому на навчання до закладів вищої освіти України, в 2020 році під час вступу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів, крім іноземних мов. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку із сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років з однієї з іноземних мов(англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.

ЗНО-2020

ЗНО - 2020

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ ОСІБ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗНО - 2019

 

 

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ осіб для участі в ЗНО - 2019

    Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2019 року триватиме з 05 лютого до 25 березня. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.

   Додаткового періоду для перереєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року не передбачено. Тож змінювати реєстраційні дані можна буде тільки до 25 березня 2019 року

   Для того, щоб внести зміни, необхідно зайти до спеціального сервісу «Внести зміни», який знаходиться в розділі «Реєстрація». Вхід до сервісу за номером і пін-кодом сертифіката. Сформувати нову реєстраційну картку і разом з комплектом документів надіслати до Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти.

    Щоб успішно зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, необхідно створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його до Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти.

   Реєстраційну картку необхідно сформувати на сайті Українського центру оцінювання якості освіти за допомогою спеціального сервісу «Зареєструватися». Одним з перших кроків є обрання категорії особи.

   Якщо у 2019 році випускник завершує навчання в закладі загальної середньої освіти (школа, гімназія, ліцей тощо) – його категорія «Випускник закладів загальної середньої освіти 2019 року».

   Учні (студенти, слухачі) закладів професійної (професійно-технічної) освіти які здобувають в поточному році повну загальну середню освіту, – їх категорія «Учень (слухач) закладів професійної (професійно-технічної) освіти».

  Студенти  закладу вищої освіти (коледж) які здобувають в поточному році повну загальну середню освіту, – їх категорія «Студент закладу вищої освіти».

  Якщо  є атестат ( повна загальна середня освіта в попередні роки), незалежно від того, де випускник навчаєтеся зараз (чи продовжує навчатися), – це категорія «Випускник минулих років».

   Якщо випускник навчається у закордонному закладі освіти та здобуває в поточному році повну загальну середню освіту, – його категорія «Випускник, який здобуде в 2019 році повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти».

Процедура реєстрації дещо відрізняється залежно від того, чи проходитиме випускник ДПА у формі ЗНО.

 

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ ОСІБ, ЯКІ НЕ СКЛАДАЮТЬ ДПА У ФОРМІ ЗНО

   Для того, щоб зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (далі – зовнішнє оцінювання), потрібно виконати низку послідовних дій.

 1.     Випускникам необхідно ознайомитися  із правилами прийому до вибраних ними закладів вищої освіти. Уважно вивчити пропозиції закладів, заздалегідь визначитися зі спеціальностями, на які вступатимуть, і з’ясувати перелік предметів, із яких необхідно подати результати зовнішнього оцінювання. Такий порядок дій допоможе усвідомлено вибрати навчальні предмети для проходження зовнішнього оцінювання.

   Також обов’язковим для ознайомлення документом єПорядок проведеннязовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти . У документі, зокрема, визначено коло осіб, які можуть брати участь у зовнішньому оцінюванні, їхні права й обов’язки, унормовано основні засади проведення зовнішнього оцінювання, порядок реєстрації осіб тощо.

   У 2019 році для вступу до закладу вищої освіти можна подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2017 (окрім результатів з іноземних мов), 2018 та 2019 років.

 1. Потрібно вибрати навчальні предмети, із яких випускник бажає пройти зовнішнє оцінювання.

   Загальна кількість навчальних предметів, вибраних випускниками для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох. У 2019 році зовнішнє оцінювання проводитиметься з таких навчальних предметів:

• української мови і літератури
• історії України
• математики
• біології
• географії
• фізики

• хімії
• англійської мови
• іспанської мови
• німецької мови
• французької мови

 1. Необхідні для реєстрації документи та матеріали, зокрема:
 • копію паспорта(сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ
 • дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
 • копію документа про повну загальну середню освіту (для осіб, які здобули повну загальну середню освіту) або довідку з місця навчання (для учнів (слухачів) закладів професійної (професійної-технічної) освіти та студентів закладів вищої освіти, які здобувають повну загальну середню освіту в 2019 році та не проходять ДПА у формі ЗНО). Таку ж довідку, перекладену українською мовою та нотаріально завірену, мають подати і випускники, які здобудуть в 2019 році повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти.
 • реєстраційну картку,яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися»,розміщеним на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернувшись за допомогою до працівника пункту реєстрації.

У разі необхідності також підготувати:

 • медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;
 •  

   На копіях документів має буди напис про засвідчення документа, який складається зі слів  «Згідно з оригіналом» без лапок, особистий підпис, ініціали та прізвище, дата засвідчення копії документа.

 Необхідно сформувати комплект реєстраційних документів та надіслати його на адресу Херсонського регіонального центру оцінювання рекомендованим листом на абонентську скриньку 318. Дату подання документів визначатимуть за відтиском штемпеля на поштовому конверті.

     Після того, як  надіслано пакет документів для реєстрації до регіонального центру, є можливість перевірити на якому етапі опрацювання документи випускника за допомогою сервісу «Стан опрацювання документів». Для цього необхідно увести номер реєстраційної картки до сервісу.

   Важливо зазначити, що реєстраційні документи в регіональних центрах опрацьовуються по мірі надходження. Обробка реєстраційних документів має тривати не довше 10 робочих днів із моменту їхнього надходження до регіонального центру.

  Підтвердження факту реєстрації для участі в ЗНО є сертифікат ЗНО, який буде надіслано в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника ЗНО.

 

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ ОСІБ, ЯКІ СКЛАДАЮТЬ ДПА У ФОРМІ ЗНО

   Для того, щоб зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, потрібно виконати низку послідовних дій.

 1. Ознайомитися із правилами прийому до вибраних ними закладів вищої освіти. Необхідно уважно вивчити пропозиції закладів, заздалегідь визначитися зі спеціальностями, на які вступатимуть, і з’ясувати перелік предметів, із яких необхідно подати результати зовнішнього оцінювання. Такий порядок дій допоможе  усвідомлено вибрати навчальні предмети для проходження зовнішнього оцінювання та державної підсумкової атестації. Краще всього заходити в Інформаційну систему "Конкурс", де є перелік усіх закладів вищої освіти.

   Також обов’язковим для ознайомлення документом єПорядок проведеннязовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти . У документі, зокрема, визначено коло осіб, які можуть брати участь у зовнішньому оцінюванні, їхні права й обов’язки, унормовано основні засади проведення зовнішнього оцінювання, порядок реєстрації осіб тощо.

 1. Вибрати навчальні предмети, із яких випускник бажає пройти зовнішнє оцінювання та державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання

Загальна  кількість обраних предметів випускниками зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох. У 2019 році зовнішнє оцінювання проводитиметься з таких навчальних предметів:

• української мови і літератури
• історії України
• математики
• біології
• географії
• фізики

• хімії
• англійської мови
• іспанської мови
• німецької мови
• французької мови

    З усіх навчальних предметів, які обрав випускник, встановлено результат за шкалою 100–200 балів, а з предметів, із яких  проходитиме державну підсумкову атестацію, також отримає оцінку за шкалою 1–12 балів.

  Учням (слухачам) закладу професійної (професійно-технічної) освіти або студентам закладу вищої освіти,  результати зовнішнього оцінювання із української мови і літератури (українська мова), математики або історії України будуть зараховані як оцінка за державну підсумкову атестацію.

   Випускникам закладу загальної середньої освіти,  результати зовнішнього незалежного оцінювання із трьох навчальних предметів, вибраних під час реєстрації, буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію.

   Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова. Другим – математика або історія України (за вибором). Третій предмет випускник  обирає самостійно із запропонованого вище переліку. Для зарахування оцінок за державну підсумкову атестацію можна вибрати й математику, й історію України та пройти зовнішнє оцінювання з цих предметів.

 1. Необхідно підготувати для реєстрації документи та матеріали, зокрема:
 • копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові).

В паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишати порожнім. У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ.

   Якщо виникли проблеми з отриманням паспорта громадянина України, необхідно для вирішення питань щодо реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні звернутися до адміністрації закладу освіти. Інформацію про механізм реєстрації учнів, які не мають паспорта, для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Керівникам закладів освіти», доступ до якого – за допомогою логіна та пароля, наданих закладу освіти  Херсонським регіональним центром оцінювання якості освіти.

 • дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
 • реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», розміщеним на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти,  де випускник навчається.

У разі необхідності також підготувати:

медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900.

    На копіях документів має буди напис про засвідчення документа, який складається зі слів  «Згідно з оригіналом»  без лапок, ініціали та прізвище , дата засвідчення копії документа.

Документи подати до закладу освіти, в якому навчається випускник.

   Після отримання від випускників реєстраційних документів відповідальному за комплектування реєстраційних документів необхідно сформувати список осіб, які проходитимуть  ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання (додаток 4), або в кабінет керівника закладу освіти (Наказ МОНУ від 10.01.2017 року №25 «Деякі питання нормативного забезпечення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» та надіслати до Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти, на абонентську скриньку 318.

        Підтвердження факту реєстрації для участі в ЗНО є сертифікат ЗНО, який буде надіслано в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника ЗНО.

    Підготувала за матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти методист РНМЦ  відділу освіти Кривоозерської райдержадміністрації Світлана Бойко.

 

 

ПРОБНЕ ЗНО-2019

     Участь у пробному тестуванні дасть можливість відчути атмосферу зовнішнього незалежного оцінювання та дізнатися про всі етапи його проведення.

    Реєстрація для участі у пробному ЗНО триватимез 08 до 31 січня 2019 року. Зареєструватися можна буде на сайті Херсонського  регіонального центру оцінювання якості освіти.

     Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться16 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) —23 березня. У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.

     Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, буде оприлюднено на інформаційних сторінках: з української мови і літератури —22 березня, з інших предметів —29 березня.

     Десятикласникам теж пропонуємо взяти участь в пробному незалежному оцінюванні 2019 року.

   

   Підготувала за матеріалами Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти методист РНМЦ відділу освіти Кривоозерської райдержадміністрації Бойко С.І.

ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2019

    Наказом Міністерства освіти і науки України від 22 серпня № 931 врегульовано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

     Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання проходитиме з одинадцяти навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

    Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2019 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:

– українську мову і літературу;

– математику або історію України (на вибір учасника);

– ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

      У 2019 році випускники закладів загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на стандартному або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного рівня. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного й профільного рівнів.

    Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, а також математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) (на вибір) проходитимуть учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2019 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти. Таким учасникам результати тестування буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

       Відповідно до наказу  Міністерства освіти і науки України від 28 вересня 2018 року № 1036 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

       Реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 05 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.

      Додаткового періоду для перереєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року не передбачено. Тож змінювати реєстраційні дані можна буде тільки до 25 березня 2019 року.

     До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

     Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов — 27 травня, з англійської мови — 28 травня, з фізики — 30 травня, з історії України — 04 червня, з біології — 06 червня, з географії — 11 червня.

     Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземних мов та біології — до 20 червня, з історії України, географії, хімії — до 25 червня.

     Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (зокрема, учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та непідконтрольних Україні територій Донбасу), триватиме  з 03 до 20-го травня 2019 року. Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднено до 30 квітня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання учасники додаткової сесії отримають до 18 липня.

© 2012 Відділ освіти Кривоозерської райдержадміністрації : Створено на Joomla : Нотич О.О., тел. 097 7122688, notych@ukr.net .