Оособливості подання податкової звітності в електронному вигляді

Після того, як платник надіслав звітність електронкою (засобами телекомунікаційного зв язку) до органу Міндоходів України, він отримує першу та другу квитанції.

Перша квитанція є підтвердженням платнику передачі його податкових документів в електронному вигляді. Ця квитанція надсилається органами Міндоходів на електронну адресу, з якої було надіслано податкову звітність. Якщо на електронну адресу платника не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним.

Підтвердженням платнику прийняття його податкових документів до бази даних Міндоходів є друга квитанція в електронному вигляді в текстовому форматі. В ній зазначаються:

-реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі;

-відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту), електронного документа;

результати перевірки електронних цифрових підписів (далі-ЕПЦ);

-інформація про платника податків;

-дата та час приймання;

-реєстраційний номер;

-податковий період, за який подається податкова звітність;

-дані про відправника квитанції.

На цю квитанцію накладають ЕЦП органу Міндоходів, проводять її шифрування та надсилають платнику засобами телекомунікаційного зв язку.

Другі примірники першої та другої квитанцій в електронному вигляді зберігаються в органі Міндоходів.

Якщо податковий документ в електронному вигляді надійшов до органу Міндоходів до 16 год, то впродовж двох годин з моменту прийняття (неприйняття) платнику надсилається друга квитанція; якщо після 16 год – впродовж перших двох годин наступного робочого дня.

Архів надісланих до органу Міндоходів файлів податкових документів із накладеними на них ЕПЦ платника податків та отриманих електронних квитанцій зберігається протягом строку, передбаченого законодавством для зберігання податкової звітності на паперових носіях, - 1095 днів з дня подаваннян звітності.

Відповідна норма визначена розділом Ш Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікайного зв язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 р. №23.

© 2012 Відділ освіти Кривоозерської райдержадміністрації : Створено на Joomla : Нотич О.О., тел. 097 7122688, notych@ukr.net .