Новини

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури

23 травня 2019 року в пункті проведення зовнішнього незалежного оцінювання «Кривоозерська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури , в якому взяли участь 217осіб. Забезпечували роботу пункту 43 залучених педагогічних працівника, які пройшли відповідне навчання та сертифікацію.

Координацію роботи пункту ЗНО з регіональним центром здійснювала уповноважена особа Херсонського центру оцінювання якості освіти Маленька Любов Михайлівна.

Охорону громадського порядку в пункті забезпечував працівник поліції охорони.

Для чергування залучено лікаря-терапевта комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кривоозерського району» Кульчицького Валерія Петровича.

В ході проходження зовнішнього незалежного оцінювання порушень процедури учасниками не виявлено, також не виявлено порушень і працівниками пункту проведення ЗНО.

Апеляційних заяв від учасників щодо порушення процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання не надходило.

Відповідальна за пункт проведення зовнішнього незалежного оцінювання Гладь Світлана Анатоліївна та помічник відповідальної Лаврик Олена Григорівна, які є керівниками Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, забезпечили належні умови для якісного проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Координацію проведення ЗНО здійснювала методист РНМЦ відділу освіти Кривоозерської РДА, відповідальна за проведення ЗНО в окрузі Бойко Світлана Іллівна.

20 травня 2019 року в Кривоозерському дошкільному навчальному закладі №4 “Казка” відбувся методичний фестиваль з теми «Творчий звіт вихователів: підсумок роботи за рік»

 

 

20 травня 2019 року в Кривоозерському дошкільному навчальному закладі №4 “Казка” відбувся методичний фестиваль з теми «Творчий звіт вихователів: підсумок роботи за рік». Мета даного заходу полягала у проведенні аналізу змісту роботи педагогічного колективу на основі взаємообміну досвідом.

  Чередніченко Валентина Василівна, директор закладу, акцентувала увагу присутніх на актуальності побудови цілісної системи роботи в умовах оновлення змісту дошкільної освіти, а також наголосила на тому, що педагогічний колектив дитячого садка має вагомі досягнення в організації освітнього процесу завдяки творчому підходу вихователів до роботи.

  Куліна Надія Венімінівна, методист дитячого садка, розповіла про те, що головною метою педагогів у 2018-2019 навчальному році є підвищення  якості роботи щодо розвитку пізнавальних процесів та  розкриття природних здібностей дітей. Вона також звернула увагу присутніх на виставку навчально-дидактичних посібників, створених вихователями з урахуванням новітніх підходів до виховання дітей.

  Логічним продовженням методичного фестивалю був творчий звіт вихователів про запровадження інноваційних методик, спрямованих на розвиток особистості дитини. 

  Воляр Надія Олегівна, вихователь групи раннього віку “Колобок”, представила систему роботи з використанням “бізіборда” – дошки, за допомогою якої дитина може займатися цікавою для неї справою, розвиваючи моторику рук, кмітливість і мислення. На таку панель можна прикріпити практично все, на що здатна дитяча фантазія. За допомогою бізіборда малюк вчиться розуміти причинно-наслідкові зв’язки, досліджує світ шляхом пізнання навколишнього середовища, що сприяє розвитку інтелекту, пам’яті, розширює дитячий світогляд.

  Івлєва Вікторія Сергіївна, вихователь групи “Білочка” показала, як застосування дидактичної іграшки  “ляльки-персони” допомагає розкрити внутрішній світ дитини, дозволяє вирішувати питання налагодження взаємовідносин в дитячому колективі, навчає малюків відстоювати себе, якщо вони бачать несправедливість або упереджене ставлення до себе. Вихователь представила практичні методи роботи  під час навчальної діяльності: на занятті вона знайомить дітей із лялькою, описує ситуацію, яка з нею сталася, допомагає дітям сформулювати свої запитання щодо обставин, в які вона нібито потрапила, усвідомити і висловити емоції, пов’язані з цим, обговорити, як потрібно діяти, щоб вирішити проблему. Важливим моментом є те, що діти сприймають ляльку-персону, як живий об’єкт.      Вихователь Краковська Алла Олександрівна представила зразок лепбука, використання якого допомагає збагатити внутрішній світ дитини, закріпити і систематизувати інформацію, а в процесі повторного розгляду сторінок лепбука – швидко освіжити в пам’яті засвоєний матеріал. В результаті роботи з посібником в дошкільників розвиваються універсальні вміння: планувати майбутню діяльність, домовлятися з однолітками, розподіляти обов’язки, шукати потрібну інформацію, узагальнювати та систематизувати, самостійно пояснювати, приймати власні рішення, висловлювати свої бажання.

  Елементи роботи за методикою наочного моделювання були представлені вихователем Шаргородською Тетяною Петрівною. Перевага використання даного методу полягає у розвитку пізнавальної активності дошкільників, удосконаленню зв’язного мовлення.

  Вихователь Черкесова Тамара Миколаївна презентувала дидактичні матеріали для створення колажу.  Ця методика допомагає дітям краще засвоїти інформацію, переказати оповідання, вивчити вірш, описати пори року, предмети, події; граматично правильно, зв’язно та послідовно будувати свою розповідь. Аби діти запам’ятали певну інформацію, потрібно в них викликати пов’язані з нею «живі» враження. Цьому слугує такий метод, як колаж.

  Цікавою є методика роботи з “Лего-дуплом”, яка сприяє розвитку просторового мислення, уяви, дрібної моторики рук, зосередженості, вміння працювати в підгрупах. Діти навчаються втілювати свій задум в життя.

  Вихователь Бойко Ольга Іванівна ознайомила присутніх з першими кроками на шляху  запровадження Програми “Афлатот”, яка базується на нових підходах до вирішення проблем підвищення рівня соціальних прав та фінансової освіти дітей дошкільного віку. Вихователь представила яскраву іграшку у вигляді вогняної кульки - уявного космічного героя Афлатунчика, який допомагає дітям краще пізнати світ та себе в ньому, вчить планувати бюджет, раціонально використовувати ресурси, формувати підприємницькі здібності. Присутні познайомилися  з дидактичним матеріалом, який був виготовлений вихователями разом з дітьми та батьками: це коробочки, макети “чарівні долоньки»,  буклети, картки економічного змісту. Педагоги ознайомилися з прийомами роботи, які розвивають інтерес до економічних знань, сприяють вихованню рис характеру, пов'язаних з економікою: бережливість, ощадливість, працьовитість, чесність, раціональне  використання природних ресурсів, формування уявлення про потреби сім'ї.

Вихователь Бойко Ольга Іванівна представила свої напрацювання за методикою Вячеслава Воскобовича, освітньою технологією «Палички Кюїзенера» та математичні блоки Золтана Дьєнеша. Всі три технології спрямовані на інтелектуальний розвиток дошкільників. Вони високоефективні і доступні як дітям, так і педагогам та батькам. Ольга Іванівна показала, як за допомогою ігор можна вирішувати велику кількість освітніх завдань. Непомітно для себе малюк засвоює цифри або букви; дізнається і запам'ятовує колір, форму; вчитися рахувати, орієнтуватися в просторі; тренує дрібну моторику рук; удосконалює  мову, мислення, увагу, пам'ять, уяву. До кожної гри розроблено велику кількість різноманітних ігрових завдань і вправ, спрямованих на вирішення певного освітнього завдання. Така варіативність визначається конструкцією гри та поєднанням матеріалів, з яких вона зроблена.

Інструктор з фізкультури Мартинюк Марія Василівна представила систему роботи з фізичного виховання за методикою М.М. Єфименка, яка є ефективною для зміцнення здоров’я дітей. Дана методика базується на використанні нестандартних методів роботи, таких, як горизонтальний пластичний балет, система вправ від лежачо-горизонтальних положень до вертикальних. У такій послідовності здійснюється головний оздоровчий і профілактичний ефект. Марія Василівна показала виготовлене власноруч  нетрадиційне  фізкультурно-оздоровче обладнання для спортивного залу та майданчика.

  Про використання Мульти-Квестів у музичному вихованні дошкільників розповіла музкерівник Іщенко Ольга Миколаївна. Мульти-квест – форма роботи, яка спонукає дітей до креативного мислення та розкриття акторських здібностей. За допомогою квестів у дітей збагачуються музичні враження, проявляється власна індивідуальність, відбувається стимулювання дитячої творчості, формується культура музичного слухання. Ольга Миколаївна представила комп’ютерний мульти-квест «Крижане серце», казковий квест-подорож «У пошуках чарівної квітки», квест-перформанс «До бабусі на гостину».

Вихователь Тимків Ірина Олексіївна розповіла про використання методу експериментування, що сприяє розвитку спостережливості і допитливості, прагнення до пізнання світу, уміння винаходити, приймати нестандартні рішення у різних ситуаціях.  

Експериментування поділяється на уявне і реальне. Для уявного експериментування вихователь використовує ігрові макети: Вулкан, Північний полюс, Африка та інші. У групі створено розвивальне середовище, де діти експериментують з водою, повітрям, магнітами та іншими речовинами та предметами.Правильно організована експериментальна діяльність дає змогу задовольнити потребу дітей у нових знаннях, враженнях.

       Глибока змістовність представлених матеріалів, цікаві методичні розробки, авторські посібники – все це не лише є свідченням високого інноваційного потенціалу вихователів дитячого садка, а й сприяє подальшому розвитку їх педагогічної творчості.

 

 

SAM 0492 SAM 0493 

SAM 0494 SAM 0495 

SAM 0496 SAM 0497

SAM 0498 SAM 0499 

SAM 0500 SAM 0501 

SAM 0502 SAM 0503

SAM 0504 SAM 0505

SAM 0506 SAM 0507 

SAM 0508 SAM 0509 

Виїзний лекторій «Людина у Всесвіті»

 

17 травня 2019 року на базі Первомайської гімназії Первомайської міської ради на відзначення Дня науки в Україні та ювілеїв від днів народження І. Сікорського та Г. Денисенка проведено четверте засідання «Геніальне – у простому» виїзного лекторію «Людина у Всесвіті» для вчителів природничих дисциплін ініційоване кафедрою теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

16 вчителів нашого району взяли участь у виїзному засіданні та отримали сертифікати про підвищення кваліфікації:

- Іванова Олена Сергіївна,методист РНМЦ відділу освіти Кривоозерської РДА;

- Новіцька Антоніна Володимирівна, вчитель фізики Луканівського навчально-виховного комплексу;

- Руденко Ганна Іванівна, вчитель біології Бурилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- Копусь Тетяна Миколаївна,вчитель фізики Очеретнянського навчально-виховного комплексу;

- Затяжчук Свiтлана Петрiвна, вчитель біології Очеретнянського навчально-виховного комплексу;

- Шаргородська Тетяна Віталіївна, вчитель біології Кривоозерської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 2;

- Васильковська Тамара Олександрівна, вчитель хімії Великомечетнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

- Кожуховський Олександр Віталійович, вчитель фізики, астрономії Красненьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

- Пілянська Наталя Павлівна, вчитель  хімії  Красненьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

- Бундаківська Світлана Іванівна, вчитель  фізики Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2;

- Ваганова Ірина Дмитрівна, вчитель біології Кривоозерської  ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2;

- Крохмалюк Сергій Якимович, вчитель географії    Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2;

- Крижанівська Олена Василівна,вчитель хімії  Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2;

- Коваленко Олена Миколаївна, вчитель біології Великомечетнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

- Побережець Тетяна Михайлівна, вчитель  бiологiї Секретарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- Іванченко Микола Сергійович, вчитель хімії та біології   Березківського навчально-виховного комплексу ім. О.Галущинського.

Мета лекторію – мотивувати дітей, учнів займатися наукою та популяризувати її досягнення.

    Кафедрою підготовлено сюрприз для колег – онлайн-виступ про нові матеріали Петра Лободи, доктора технічних наук, професора, члена-кореспондента НАН України, декана інженерно-фізичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», давнього друга кафедри.
       Первомайщина невипадково обрана місцем для проведення лекторію. Тут працюють знані вчителі-природничники, серед яких Валентина Свистунова, учитель фізики Первомайської ЗОШ І–ІІІ ступенів Первомайської міської ради, учитель-методист, керівник міського методичного об’єднання вчителів фізики, почесний посол науки ЦЕРН. Вона поділилася спогадами про відвідування адронного колайдера в Швейцарії у 2019 році у складі групи педагогів, учні яких щороку посідають призові місця на конкурсах Малої Академії Наук.

     Родзинкою засідання стало експеримент-шоу «Наука у дослідах», у ході якого вихованці старшої групи А дошкільного навчального закладу ясел-садка «Ластівка» продемонстрували високий клас у виконанні дослідів.

 

60560735 2267755506642893 2338264815388065792 n 2 viber image 2019-05-17  10.38.15

viber image 2019-05-17  10.39.16 viber image 2019-05-17  12.27.06 

viber image 2019-05-17  12.27.42 viber image 2019-05-17  13.25.26 

viber image 2019-05-17  13.25.30 

 

ЛЕГО крокує Миколаївщиною

 

Відповідно до листа Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти №676/ від 17.04.2019 року про проведення флешмобу в закладах середньої освіти щодо впровадження в освітній процес ігрових та діяльнісних методів навчання, освітні заклади Кривоозерського району беруть участь у флешмобі «LEGO крокує Миколаївщиною» для учителів класів шкіл.

 

Запрошуємо вас переглянути матеріали флешмобу, які містять фото і відео з використання LEGO SISTEM і LEGO DUPLO. Адреса флешмобу – Google карта. wym-1556803402909

 

 

Opera Снимок 2019-05-23 091558 www.google.com

 

Літній відпочинок – складова процесу виховання школярів

Відлунає останній шкільний дзвінок і гостинно відкриють двері 19 мовних таборів з денним перебуванням дітей при закладах освіти Кривоозерського району, адже організація літнього відпочинку дітей є складовою частиною безперервного та послідовного процесу виховання. Їх діяльність буде спрямована на задоволення інтересів та духовних потреб підростаючого покоління, а головне – на зміцнення здоров'я та збереження життя дітей. Протягом чотирнадцяти днів юні вихованці  розважатимуться, проводитимуть   екскурсії, збалансовано харчуватимуться.

З метою координації дій всіх  відповідальних за проведення оздоровчої кампанії 2019 року 22 травня відділом освіти Кривоозерської райдержадміністрації проведено розширену нараду заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів закладів освіти району, директорів і  медичних працівників мовних таборів  змістовного відпочинку дітей, яку відкрила  начальник відділу освіти районної державної адміністрації Голинська Валентина Миколаївна, та наголосила  на відповідальності кожного за організацію змістовного відпочинку учнівської молоді влітку  2019 року, а також на неухильному дотриманні вимог чинного законодавства щодо організації роботи таборів. Начальник фінансового управління РДА Барська Наталія Степанівна звернула увагу на фінансування харчування соціально-незахищених категорій дітей у таборах. Щодо організації харчування та дотримання санітарно-гігієнічних вимог у таборах виступила начальник відділу  державного нагляду за дотримання санітарного законодавства Держпродспоживслужби Драмарецька Наталія Михайлівна, начальник Кривоозерського районного сектору  ДСНС України в Миколаївській області Гедзик Сергій Іванович звернув увагу на організацію протипожежного та техногенного захисту місць відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської  молоді.

 Головний спеціаліст відділу освіти РДА Скрипник О.В. акцентувала увагу на першочерговому виконанні заходів щодо підготовки дитячих закладів відпочинку учнівської молоді до прийому дітей у  мовних таборах змістовного відпочинку з денним перебуванням при закладах освіти району. Директор районного навчально-методичного центру відділу освіти райдержадміністрації Федьків Наталія Костянтинівна, методист районного навчально-методичного центру відділу освіти райдержадміністрації Галунова Наталія Василівна надали методичні рекомендації та наголосили на особливостях організації роботи в мовному таборі.

         За підсумками наради надано відповідні доручення та визначено терміни їх виконання.

 

SAM 0512 SAM 0516 

SAM 0517 SAM 0518 

SAM 0520 SAM 0522 

SAM 0526 SAM 0527 

SAM 0530 SAM 0533 

SAM 0539 SAM 0540 

SAM 0546 SAM 0550

© 2012 Відділ освіти Кривоозерської райдержадміністрації : Створено на Joomla : Нотич О.О., тел. 097 7122688, notych@ukr.net .